Ana Sayfa Organizasyon İletişimAna Menü
Oda Kayıtları
Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 2
Bugün : 23
Dün : 57
Bu Ay : 1287
Ankara Demirciler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası 'na Hoşgeldiniz..!

 

  
       2013 YILI YILLIK İŞLETME CETVELLERİ         
 
Ankara Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinden gelen 23.01.2014 tarihli ve  503/163-8 sayılı Genelgede:

"6948 sayılı Sanayi Sicil kanununun 5 nci maddesinde; "Sanayi işletmeleri bir senelik faaliyetlerini Yıllık İşletme Cetvellerinde göstermeye ve bu cetvelleri takvim senesi sonundan itibaren ilk dört ay içerisinde Bilim, Sanayi, ve Teknoloji Bakanlığı ( Bilim, Sanayi, ve Teknoloji İl Müdürlüklerine) göndermeye mecburdurlar." Denilmektedir.

Sanayi Sicil Belgesi almış firmaların, 2013 yılına ait bilgilerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerinin 1 Ocak 2014-30 Nisan 2014 tarihleri arasında sanayi.gov.tr adresinde bulunan e-hizmetler-sanayi sicil bilgi sistemi modülünden giriş işlemlerini yapması gerekmektedir. Aksi takdirde sanayi Sicil Kanununun 9 uncu maddesi gereğince 759.00 TL. (Yediyüzellidokuz) İdari Para Cezası uygulanacaktır." denilerek;

"Bu nedenle Sanayi Sicil Belgesi almış üyelerin İdari Para Cezasına maruz kalmamaları için süresi içerisinde işlemlerini tamamlaması hususunda gerekli uyarının yapılması, ayrıca sistemde yaşanacak yoğunluk nedeniyle işlemlerin Nisan ayının son günlerine bırakılmaması ve belgesi olan firmaların  sisteme girişlerinde mevcut sanayi sicil numarası üzerindeki bilgiler dahilinde işlem yaparak mükerrer kayıtlara mahal vermemesi hususunda bilgilendirmenin yapılması ve internet sitesinden duyurulması" istenmektedir.

ESNAF KREDİLERİ FAİZ İNDİRİM ORANI ( 23 Ocak 2014)


Ankara Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinden gelen 23.01.2014 tarihli ve  242/164-9 sayılı Genelgede:


"Esnaf ve sanatkarlarımıza Türkiye Esnaf ve sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine bağlı bölge birliklerine ortak olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya T.

Devamını Oku >>

Duyurular
Hava Durumu

  

Bizden Haberler
2010 © Ankara Demirciler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
53541 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre